Будинок пристарілих: як влаштувати?

Чудово, коли в літньому віці люди зберігають бадьорість духу, залишаються активними, життєрадісними, здатними самі про себе подбати. Але, на жаль, так буває не завжди. Часом на схилі років сили покидають людини. Рідні не завжди можуть бути поруч. І в такій ситуації рішенням стає будинок престарілих.

На визначення до зазначеної установи мають право всі люди, які досягли пенсійного віку, інваліди першої та другої груп (за умови досягнення ними 18 років).

Як визначають в будинок престарілих державного зразка

Процедура прийому в будинок престарілих державного зразка досить складна. Необхідно виконати цілий ряд дій. В першу чергу потрібно звернутися в районне управління соціального захисту населення. Його працівники дадуть відповідь, як помістити в будинок для людей похилого віку: які необхідно підготувати документи, зібрати довідки, на які терміни можна розраховувати.

Тут же вам видадуть медичну форму для заповнення. З нею потрібно звернутися до терапевта за місцем проживання. Він по записах в амбулаторній картці визначить перелік рекомендованих до відвідування фахівців. Обхід лікарів слід почати з візиту до психіатра. Саме цей фахівець вирішить, в заклад якого формату помістити старого – в загальне або психоневрологічне.

Якщо психіатр зробив висновок, що людина не є потенційним клієнтом психоневрологічного диспансеру, необхідно взяти у нього дозвіл в письмовому вигляді на приміщення в будинок для людей похилого віку.

У тому випадку, коли підопічний особисто прийти на огляд не в змозі, можна викликати лікаря додому. Якщо він – інвалід, необхідно документальне висновок комісії МСЕК, яке позначає категорію хворого: здатний до часткового самообслуговування, лежачий, ходячий.

Зібравши необхідний пакет документів, разом із заявою, паспортом та пенсійним посвідченням віднесіть його в відділ соцзахисту. Комісія перевірить наявність родичів у старого, їх відносини, умови проживання. Якщо члени комісії вважають за необхідне помістити пенсіонера в будинок для людей похилого віку, видадуть відповідний висновок і путівку.

Цікавлячись, як відправити в будинок для людей похилого віку, напевно у вас виникне питання про оплату перебування в даній установі.

Всього існують два шляхи:

  1. Пенсіонер оплачує своє утримання з пенсії: 75% йде на оплату утримання, а 25% видаються йому на руки.
  2. Діти (або інші родичі) самі оплачують перебування в пансіонаті.

Майном літнього громадянина можуть розпоряджатися родичі. Якщо таких немає, то:

  1. Він має право передати всі в розпорядження будинку престарілих.
  2. Якщо пансіонату майно не було передано, воно перейде міській владі.

Всі ці кроки доведеться зробити, визначаючи людини в державний пансіонат. З закладом приватного зразка вдасться уникнути і паперової тяганини, і очікування вердикту комісії і т. Д. Натомість людина отримає якісно кращі умови для життя, постійна увага і турботу.

ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК