Старечий склероз симптоми

Опис старечого склерозу

Старечий склероз характеризується порушенням пам’яті у людей в похилому віці. Не варто плутати старечий і розсіяний склероз. Пізній склероз – це недоумство, яке виникає при хворобі Піка або Альцгеймера. По-іншому це захворювання називають деменцією.

Як визначити розвиток старечого маразму

При склерозі в літньому віці порушується кровопостачання головного мозку. Відбувається це через зміни в артеріях. Через нестачу кисню і харчування клітини головного мозку починають поступово відмирати. У старості процеси регенерації сповільнюються. Сповільнюється процес передачі нервових імпульсів. Порушується вироблення гормонів.

Слід пам’ятати, що літня людина ніяк не може контролювати ці процеси. Погіршення характеру в старості часто викликано хворобою, а не самотністю або капризами. Погіршення пам’яті в старості зовсім не схоже на аналогічні проблеми в молодості. Молоді люди страждають від провалів в пам’яті через власну лінь. У старого ж проблеми викликані порушенням біохімічних процесів.

Якщо у вашого літнього родича розвивається старечий склероз, симптоми будуть наступними:

  • порушується режим сну, з’являється безсоння або плутанина дня і ночі;
  • хворий стає дратівливим і конфліктним;
  • виникають рухові порушення;
  • страждає пам’ять, хворий може не усвідомлювати своїх дій, не дізнаватися рідних;
  • у старого псується характер, з ним стає складно домовлятися, в основному хворий критикує всіх навколо;
  • настрій літньої людини знижується, йому багато що бачиться в негативному світлі;
  • з’являється зайва підозрілість, людина похилого віку стає вразливим і образливим;
  • депресія впливає на фізичне самопочуття – з’являються постійні болі в голові, ногах, хребті, тиск скаче від найменшого розлади.

Як лікувати старечий склероз: до яких лікарів записатися

Склероз старечий зупинити можна тільки медикаментозно. Якщо хворого не лікувати, хвороба буде розвиватися, а стан старого – погіршуватися. Сам хворий може не помічати відбуваються з ним змін. Але родичі при виявленні таких симптомів повинні насторожитися і записати дідуся або бабусю до невропатолога і психіатра.

Якщо літньому родичу поставлять діагноз «старечий склероз», лікування допоможе відстрочити кризу. Лікування старечого склерозу неможливо проводити самостійно, без аналізів і досліджень. Якщо ви помічаєте, що старий став поводитися дивно, запишіть його на лікарську консультацію. Пацієнтам з серйозними порушеннями лікують в спеціальних закладах. У будинку для літніх людей «Милий дім» з хворими деменцією проводиться величезна робота, щоб зберегти особистість хворого.

ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК