Соціальні проблеми людей похилого віку

Соціальні проблеми в літньому віці

До старості рівень життєвої активності знижується, сильно змінюється самовідчуття, падає самооцінка. Люди в цьому віці часто відчувають, що їх життя стало безглуздим. Їх нерідко пригнічують і фінансові труднощі. Але зовсім особливе значення в старості мають соціальні проблеми, адже відносини з суспільством після виходу на пенсію сильно змінюються.

Проблеми літніх людей і їх вплив на стан пенсіонерів

Коло спілкування після виходу на пенсію зазвичай сильно скорочується. Люди похилого віку страждають від самотності, часто їм буває не з ким поговорити, поділитися почуттями і думками. Вони хочуть відчувати чиюсь турботу, але не отримують її.

Пенсіонерам часто доводиться стикатися з неповагою, з грубим і зневажливим поводженням. Багато молодші люди з негативом ставляться до стареньких, вважаючи їх тягарем для себе і для суспільства.

Вмирають їх однолітки і однолітки, з якими вони продовжують підтримувати спілкування, і кожна така смерть стає ударом для пенсіонера. Його коло спілкування скорочується ще більше, а сам він ще гостріше відчуває, що його життя вже підійшла до кінця.

Ці соціальні проблеми літніх дуже впливають на їхній емоційний стан і на їх самопочуття.

Як допомогти літнім впоратися з їх соціальними проблемами

Кращий спосіб допомогти літній – забезпечити йому постійну підтримку і коло спілкування, який буде йому цікавий. Співробітники нашого будинку престарілих завжди готовий надати допомогу постояльцям, проявити увагу і турботу. Таким чином, пенсіонери можуть не турбуватися про те, що не буде кому підтримати їх у важкій ситуації – наші співробітники допоможуть їм вирішити будь-які проблеми, завдяки цьому постояльці завжди знають, що про них обов’язково подбають. Це важлива частина соціальної роботи з людьми похилого віку.

У пансіонаті кожен пенсіонер оточений іншими літніми людьми, які мають ті ж інтереси, що і він, і стикаються зі схожими труднощами. Він завжди може обговорити свої проблеми з однолітками, поділитися з своїми радощами і просто провести час в їх компанії.

Важливе значення має психологічний супровід. Хороший фахівець завжди допоможе літній людині розібратися в думках і почуттях, усвідомити непокоять його проблеми, і вирішити всі турбують його питання. Соціальна робота з людьми похилого важлива для нас, і ми завжди приділяємо їй багато уваги.

У нашому пансіонаті літні отримують все необхідне увагу з боку персоналу. Крім того, вони знаходяться в оточенні таких же пенсіонерів, як вони самі, тому їм завжди є, з ким поговорити.

ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК