Слабоумство літніх: як виявити та що робити

Слабоумство в похилому віці

Вік накладає відбиток не тільки на тіло, але і на розум людей. Атрофуються окремі ділянки головного мозку – і виникає сенільний деменція, або старечий маразм. Як правило, недоумство починає розвиватися в 65-75 років. До 80 років старечим маразмом страждає близько 20% населення.

Стадії і ознаки

Всього є три форми сенільний деменції: легка, помірна і важка. Коли хвороба тільки зароджується, виявити її складно. Легку форму недоумства можна сплутати зі звичайними змінами характеру у літніх людей. Гіпертрофуються вже існуючі риси характеру. Наприклад, раніше недовірливий людина стає підозрілим. Йому всюди ввижається обман. Крім того, чоловік похилого віку або жінка похилого віку стають егоїстичними, схильними до моралі, а їх розумові процеси загальмовуються. Втрачається здатність аналізувати, зіставляти, зосереджувати увагу. Погіршується пам’ять. Причому людина відмінно може пам’ятати, що сталося 40 років тому, але не пам’ятає, що їв сьогодні на сніданок.

Поступово хвороба ускладнюється і переходить на нову стадію помірної деменції. На цій стадії характер людини похилого віку стає грубим, втрачається прихильність до рідних, стираються моральні норми. Часто пропадає орієнтація в часі і просторі, забуваються імена знайомих. Ви також можете втратити навички побутового життя. Людина не пам’ятає, як користуватися кухонною плитою, пральною машиною, телевізором. Його не можна залишати одного, тому що є ризик, що він травмується, спалить хату або пропаде безвісти.

У важкій формі слабоумство літніх призводить до того, що хворий не може самостійно одягнутися, викупатися, впоратися з їжею. Нерідко його переслідують галюцинації.

Як вести себе рідним?

Родичі літніх з недоумством страждають. Їхнє життя перетворюється в постійну необхідність контролювати, терпіти образи і звинувачення. А ефективного лікування синельної деменції не існує. Є лише медикаменти для зняття симптоматики. Що ж робити?

Слабоумие пожилых: как обнаружить и что делать

По-перше, не потрібно класти своє життя на вівтар хвороби. Найкраще звернутися в наш будинок для людей похилого віку. Тут про літню людину подбають фахівці, що володіють потрібними знаннями і досвідом. По-друге, не ображайтеся, постарайтеся зрозуміти, що злість виходить не від вашого рідного, а від його хвороби. По-третє, не витрачайте зайві сили на те, щоб щось довести літній людині. Якщо він дезорієнтований і вважає, що знаходиться в якомусь іншому місці і часу, спокійно поясніть, що це не так і розкажіть, що відбувається насправді. Але не наполягайте і не підвищуйте голос.

Стан хворого може стабілізувати і навіть трохи поліпшити активне життя: прогулянки, контакти з іншими людьми. У домашніх умовах це влаштувати не завжди легко. Але не хвилюйтеся: в нашому пансіонаті для людей похилого віку ваш близький отримає все необхідне. А також літня людина буде перебувати під постійним наглядом і не зашкодить собі.

ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК