Психологічна допомога людям похилого віку

Психологічна допомога для людей похилого віку

Психологічна допомога людям похилого людям включає в себе комплекс заходів щодо адаптації їх до життя в суспільстві. За своєю специфікою ці заходи можна розділити на дві частини. Одна з них – це робота з людьми, які мають важкі захворювання. Інша є допомога людям похилого віку, які не мають істотних недоліків у стані здоров’я.

Загальні принципи надання психологічної допомоги

Психологічна допомога потрібна всім людям в тій чи іншій мірі. Люди похилого віку, в силу особливостей свого стану потребують її найбільше.

Основними проблемами людей пенсійного віку є:

  • страх стати не потрібним і кинутим близькими людьми і суспільством;
  • фізична слабкість;
  • емоційна пригніченість;
  • туга і депресія;
  • самотність або страх перед ним,
  • безсоння;
  • невизначені страхи;
  • неврівноваженість;
  • страх смерті.

Всі ці суб’єктивні проблеми можуть посилюватися ставленням суспільства, родичів, сусідів і т.п.

Найголовніша проблема людей похилого віку – це усвідомлення все посилюється безпорадності і непотрібності. Супутні пригніченість і страх забирають у людини радість життя і саме бажання жити.

Літнім людям потрібно допомогти знайти сенс життя і сили для відповідності цьому смислу. Вони потребують мотивації жити цікавим і повноцінним життям. Завдання психолога полягає в тому, щоб створити людям всі умови для цікавого життя.

Проблема людей похилого віку полягає в тому, що вони вважають себе людьми без майбутнього. У них є тільки минуле. Психолог і навколишні людини люди повинні зробити йому не тільки хороше сьогодення, але бажане майбутнє. Літня людина повинен придбати мотивацію хотіти чогось більшого, ніж задоволення насущних потреб.

Допомога тяжкохворим людям

У пансіонаті для літніх «Милий дім» приймають постояльців з різними діагнозами і станами від характерних для цього віку порушень кровообігу до онкологічних захворювань, деменції та паралічу.

Така різноманітність станів вимагає від персоналу прояви персонального підходу до кожного пацієнта.

Найбільша проблема полягає в тому, щоб створити людям похилого віку комфортні умови проживання, незважаючи на їх недуги. Допомога психолога в цьому випадку полягає не тільки в адаптації до свого нового стану. Психолог відволікає від думок про хвороби і безпорадності. Найголовніше, щоб така людина не почувалася самотньою і покинутою. Психолог дозволяє таким пацієнтам відчути себе в центрі уваги, тобто людиною потрібною і корисною.

Одним з напрямків роботи психологічної служби є забезпечення зв’язку своїх клієнтів з родичами. Створення добрих і дбайливих взаємин між цими людьми та їхніми родичами є запорукою успіху в досягненні головної мети – створення комфортних умов для повноцінного життя літніх людей.

ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК