Особливості літнього віку
Фізіологічні особливості та відмінності престарілих людей
З роками здоров’я літніх людей стає все гірше. Після 65 років важко не звертати уваги на втрату енергії, адже організм неминуче старіє і самопочуття погіршується.
Щоб зберегти фізичне здоров’я, пенсіонеру необхідно:
- особливе дієтичне харчування;
- вітамінні комплекси;
- спеціальна фізкультура для літніх;
- заняття інтелектуальною діяльністю (профілактика старечого недоумства);
- медичний догляд.
На фізичне здоров’я впливає загальний емоційний настрій пенсіонера. Без турботи сім’ї, без доброзичливості лікарів, без підтримки друзів літня людина відчуває себе пригніченою, а депресія і поганий настрій позначаються на соматичному здоров’я.
Психологічний стан пенсіонерів після 60-65 років
Особливості літнього віку – це не тільки неминуче зношування організму і зміни у всіх системах і органах, а й деякі психологічні проблеми.
Навіть якщо вдома у пенсіонера сприятлива психологічна обстановка, багато людей важко переживають вихід на пенсію і втрату роботи. Щоб відчувати себе потрібним, старий чоловік повинен про когось піклуватися або приносити будь-яку іншу користь.
Деякі душевні страждання приносить і погіршення зовнішності: волосся рідшають і сивіє, шкіра стає більш сухою і зморшкуватою, псуються зуби.
В емоційному плані люди похилого віку стають більш сумними, сентиментальними і плаксивими. Цілеспрямованість знижується, деякі люди похилого віку перестають бачити сенс в житті, так як діти виросли, а чоловік помер.
На настрій впливає і погіршення економічного становища. Після виходу на пенсію грошей стає менше, доводиться собі багато в чому відмовляти.
Щоб надовго зберегти психічне і фізичне здоров’я, людині потрібна і якісна і медична допомога, і турбота близьких, і спілкування з ровесниками, і будь-яка діяльність: цікаве хобі, навчання чомусь новому. Будинок пристарілих «Тепло улюблених» організовує знайомства літніх людей. У пансіонаті літні отримують гідний догляд, дієтичне харчування і допомогу турботливого персоналу.