Як запобігти інсульту

Запобігання інсульту у літніх людей

Контроль над факторами викликають виникнення інсульту

Якщо людина знаходиться у віці від 55-60 років або у близьких родичів спостерігався ранній недуга, варто подумати, як запобігти інсульту. Необхідно контролювати артеріальний тиск, холестерин, вага, фізичну активність. Розвиток симптомів погіршують ішемічна хвороба, аритмія, зловживання алкоголем, куріння, гіпертрофія стінок міокарда, цукровий діабет. При наявності одного з недуг варто звернутися до лікаря і розробити програму корекції здоров’я.

Під наглядом лікаря необхідно тримати динаміку чинників, що призводять до інсульту: артеріальний тиск, серцевий ритм, рівень холестерину. У нормі артеріальний тиск одно 130/85 мм рт. с. При показанні 140/90 мм. рт. ст. розвивається гіпертонія. Для нормалізації стану серцево-судинної системи потрібно відмовитися від продуктів, де тваринний жир перевищує 45-75 г для жінок і 60-105 г в день для чоловіків. Фізичне навантаження має бути розумною і постійною. Дуже корисні щоденні прогулянки на свіжому повітрі. Спиртне варто вживати помірно, краще – зовсім відмовитися від нього. Важливо розслабитися в психоемоційному плані.

Правильний догляд за хворими, які перенесли інсульт

Головна умова допомоги – не давати пацієнтові більше 2-3 годин залишатися в одному положенні. Обов’язковою є відновлювальна гімнастика. Паралізовані кінцівки повинні перебувати на підв’язках, але не на вазі.

Як доглядати за хворими після інсульту:

  1. робити дихальні вправу;
  2. стежити за шкірних покривів;
  3. зберігати приміщення прохолодним;
  4. дотримуватися температуру і калорійність їжі;
  5. не допускати депресивного стану хворого.

Необхідно викликати лікарів, якщо у який переніс інсульт людини безпричинно підвищується температура, є сильні болі в паралізованих частинах, пролежні або погіршення самопочуття.

Народні засоби профілактики серцевих патологій

Як запобігти інсульт та інфаркт народними засобами: 1) необхідно користуватися засобами для розтирання тіла: змішати шкірку чорної редьки, подрібнений червоний перець і кедровий горіх, лист хрону. Інгредієнти заливають 70% -ним спиртом і вичікують 10 днів. Сумішшю розтираю все тіло після лазні, але не на ніч; 2) варто приймати засіб від тиску. Валеріана і глід беруться в пропорції 1: 1 і заливаються 7-ю частинами горілки. 2 тижні настояти, процідити і кожен день приймати по 20 крапель.

ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК