Як переконати похилого переїхати в будинок престарілих?

Переконання родича про переїзд в будинок престарілих

Поради які переконають старого жити в будинку для літніх людей

Ви усвідомлюєте, що будинок престарілих – найкраще місце, в якому гідно подбають про вашому близькій людині, але сам він з цим не згоден? Як вчинити в такій ситуації?

Люди похилого віку бувають дуже вперті і незговірливі, але, тим не менше, мають повне право брати участь в ухваленні рішень, докорінно змінюють їхнє життя. Не можна насильно відвезти родича в будинок для людей похилого віку. Необхідно переконати його в тому, що на даний момент це розумне і правильне рішення. Ось кілька порад, які допоможуть зробити це без шкоди для ваших взаємин:
Как убедить пожилого переехать в дом престарелых?
  1. По можливості починайте «підготовчу роботу» за кілька місяців до передбачуваного переїзду. Літній людині потрібен час, щоб все обдумати і звикнути до думки.
  2. Розповідайте про чужому позитивному досвіді (наприклад, «моєї знайомої Марії Іванівні дуже подобається в пансіонаті для людей похилого віку»).
  3. Розповідайте про переваги закладу ( «Тобі там буде цікаво, є з ким поговорити. А ще не треба готувати їжу і прибирати. Просто відпочивай. Там все, як в санаторії»).
  4. Будьте чесні. Поясніть причини, за якими задумалися про те, щоб близька людина переїхав в будинок для людей похилого віку. Відверто скажіть: «На жаль, я не можу впоратися з твоєї хворобою, не знаю, як правильно тобі допомогти. А в пансіонаті працюють хороші фахівці ». Або: «Я завантажений роботою і не встигаю приділити тобі достатньо уваги».
  5. Зберігайте спокій. Чи не підвищуйте голос, не зриватися на образи. Ведіть бесіду максимально стримано.
  6. Не «давіть» авторитетом. «Ти це зробиш тому, що я так сказав» – найгірша фраза, про яку варто забути.
  7. Покажіть, що для вас має значення точка зору літнього рідного. Запитайте, що його лякає, чому він хоче залишитися вдома. Заспокойте і підтримайте.
  8. Поясніть, що ні кидаєте близького, що будете регулярно дзвонити і відвідувати його.
  9. Покажіть сайт і фотографії пансіонату. Розпишіть в подробицях, як літні люди живуть і чим займаються.
  10. Якщо дозволяє здоров’я бабусі чи дідуся, разом рушайте на «екскурсію». Можливо, атмосфера і обстановка будинку престарілих сподобається настільки, що точка зору зміниться.

Звичайно, на адаптацію до нового місця проживання піде якийсь час. Спочатку можливі: розгубленість, туга, звинувачення близьких, сором. Але цей процес полегшать спілкування з психологом і контакт з іншими людьми похилого віку.

Вже через 1-2 місяці людина похилого віку відчує на собі всі переваги пансіонату і утвердиться в думці, що рішення було прийнято правильно. Пізніше він буде щасливий і вдячний вам за турботу.

ЗАМОВИТИ ДЗВІНОК